Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci reanimowali mężczyznę, który zasłabł przy cmentarzu

Data publikacji 02.11.2014

Policjanci przeprowadzili akcje reanimacyjną, udzielając pierwszej mężczyźnie, który zasłabł w okolicach cmentarza. Przywrócili 54-latkowi czynności życiowe jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia.

Do zdarzenia doszło 1. listopada około godziny 14.25 w okolicach cmentarza przy ulicy Szczecińskiej.  Do patrolu Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, pełniącego służbę w rejonie ulicy Hodowlanej, podeszła kobieta, która powiadomiła o leżącym w okolicy nekropolii mężczyźnie. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce i niezwłocznie przystąpili do akcji ratownieczej. Odsunęli osoby postronne i, po sprawdzeniu tętna oraz oddechu nieprzytomnego mężczyzny, rozpoczęli czynności resuscytacyjne. Jednocześnie wezwane na miejsce zostało pogotowie ratunkowe.

Na pomoc przybył drugi patrol Policji. W czasie gdy przez policjantów prowadzona była akcja ratująca życie, jeden z funkcjonariuszy kierował ruchem, by umożliwić jak najszybszy dojazd karetce pogotowia. Po około 5 minutach policjanci przywrócili 54-latkowi podstawowe czynności życiowe. Mężczyzna odzyskał przytomność. Dalszą opiekę zapewniło mu pogotowie.

(KWP Łódź / kb)

Powrót na górę strony