Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ

Data publikacji 03.11.2014

W czasie tegorocznej akcji "ZNICZ", na polskich drogach doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 910 nietrzeźwych kierujących. Wśród ofiar na drodze byli także piesi.

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w piątek 31 października. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy Policji, wspieranych przez Straż Miejską, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

Od 31 października do 2 listopada na drogach doszło do 196 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Dane pokazują, że był to bezpieczniejszy okres niż w 2013 roku, gdy doszło do 338 wypadków drogowych, w których śmierć na miejscu poniosło 38 osób, a 410 osób zostało rannych.

W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 910 nietrzerźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 1298.

Była to pierwsza tego typu akcja, od momentu wejścia w życie przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Niestety, w trakcie tegorocznej akcji "ZNICZ" odnotowaliśmy wypadki śmiertelne z udziałem pieszych, którzy nie posiadali wymaganych odblasków.

(KGP / kb)

Wrocław: Spokojnie podczas akcji „ZNICZ 2014” na Dolnym Śląsku ►

Katowice: ZNICZ 2014 - podsumowanie ►

  • KWP w Gorzowie Wlkp.

  • KWP w Bydgoszczy

  • KWP w Białymstoku

  • KWP w Katowicach

  • KWP w Kielcach

Film Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ

Pobierz plik Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ (format mp4 - rozmiar 7.08 MB)

Film Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ (format flv - rozmiar 14.01 MB)

Film Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ

Pobierz plik Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ (format mp4 - rozmiar 31.15 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.97 MB)

Nagranie audio Sonda dotycząca akcji "Znicz"

Powrót na górę strony