Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł na terenie Niemiec

Data publikacji 03.11.2014

Dominik Sz. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za rozbój. Dzięki współpracy policjantów z warszawskiej Pragi Północ i Komendy Głównej Policji z niemieckimi funkcjonariuszami mężczyzna został zatrzymany w Berlinie. Teraz stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

25-letni Dominik Sz. był poszukiwany od dwóch lat przez policjantów z zespołu poszukiwań z północnopraskiej komendy, w zwiazku z wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ Europejskim nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary ponad dwóch lat więzienia za rozbój. 25-latek zdawał sobie sprawę z tego, że policjanci depczą mu po piętach, dlatego stale się ukrywał. W końcu zdecydował się wyjechać z Polski i szukać schronienia na zachodzie Europy.

Policjanci namierzyli go na terenie Niemiec. Wtedy do sprawy poszukiwawczej włączyli się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BSK KGP, którzy podjęli współpracę z kolegami z Berlina. Dzięki przekazanym informacjom na temat poszukiwanego, mężczyzna został zatrzymany.

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Pragi Północ, komendy głównej i Niemiec 25-latek już wrócił do kraju i stanie przed polskim sądem.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony