Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ośmiu pseudokibiców zatrzymanych za rozbój

Data publikacji 10.11.2014

Osiem osób podejrzanych o rozbój, do którego doszło na terenie powiatu lubińskiego przed niedzielnym meczem piłkarskim, zostało ustalonych i zatrzymanych dzięki współpracy policjantów z Lubina, Góry i Leszna. Sprawcy zajechali drogę jadącym na mecz pokrzywdzonym i grożąc im, zmusili ich do wydania klubowych szalików i koszulek. Wszyscy zatrzymani za czyn, o który są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Najmłodszym – nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Wspólne działania dolnośląskich policjantów z Lubina i Góry oraz funkcjonariuszy z Leszna doprowadziły do zatrzymania 8 osób, podejrzanych o rozbój, do którego doszło na terenie powiatu lubińskiego, przed niedzielnym meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego, w wieku od 17 do 33 lat.

Do ich zatrzymania doszło po tym, jak około godz. 13.00 dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o rozboju. Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Studzionki. Samochodem na mecz zagłębia jechali kibice tej drużyny.

W pewnym momencie kierujący innym pojazdem zajechał im drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Kolejny samochód zablokował ich z tyłu. Z auta wysiadło ośmiu mężczyzn i pod groźba użycia przemocy zażądali wydania szalików oraz koszulek z barwami klubowymi. Pasażerowie zatrzymanego pojazdu obawiając się o swoje zdrowie i życie oddali je.

W wyniku podjętych czynności lubińscy policjanci ustalili kierunek, w którym mogli odjechać sprawcy. Informacja została przekazana do ościennych powiatów oraz województw. Dzięki szybkiej wymianie informacji oraz współpracy z innymi jednostkami policji, pierwszych czterech mężczyzn zatrzymali policjanci z komendy powiatowej w Górze. W wyniku dalszych ustaleń, przekazane informacje doprowadziły do zatrzymań kolejnych podejrzanych. Ci wpadli w ręce miejscowych funkcjonariuszy już na terenie Leszna.

Cała ósemka za czyn, o który jest podejrzana, odpowie teraz przed sądem. Najmłodszym – nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / kr)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.58 MB)

Powrót na górę strony