Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku – został szybko zatrzymany

Data publikacji 10.11.2014

Poszukiwany sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety został szybko namierzony i zatrzymany przez policjantów z Milicza. Miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Sprawca śmiertelnie potrącił kobietę idącą poboczem drogi i uciekł z miejsca wypadku. Kierowca na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany.

Po godzinie 19.00 w piątek na ul. Wrocławskiej w Bukowicach, gmina Krośnice, doszło do wypadku drogowego, podczas którego śmiertelnie potrącona przez samochód została 35-letnia mieszkanka tej miejscowości. Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone na miejscu wypadku przez policjantów, kierujący Audi nie zachował należytej ostrożności i najechał na pieszą, po czym odjechał z miejsca wypadku. Poszkodowana w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia. Piesza nie miała na sobie założonych żadnych elementów odblaskowych. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zebrali wszelkie ślady mogące przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku. Wszystkie czynności procesowe w trakcie oględzin miejsca wypadku były prowadzone pod nadzorem prokuratora.

W tym samym czasie inna grupa policjantów poszukiwała kierowcę, który spowodował wypadek. Intensywne czynności poszukiwawcze szybko przyniosły oczekiwany rezultat. Jeszcze tego samego dnia około godziny 22.00, policjanci zatrzymali we własnym domu 49-letniego mieszkańca Bukowic, a na podwórku jego posesji zabezpieczyli białe Audi z wyraźnymi uszkodzeniami – m.in. zbitą przednią szybą – świadczącymi o udziale w wypadku drogowym. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany; badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Zatrzymany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie, a jego uszkodzone Audi trafiło na policyjny parking. Nazajutrz po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzanemu grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na wniosek prowadzących postępowanie wobec podejrzanego, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Jednocześnie policjanci nadal apelują do wszystkich pieszych o zakładanie na odzież elementów odblaskowych, np. kamizelki lub opaski. Każdy taki element powoduje, że pieszy poruszający się po zmroku jest widoczny już z daleka. Koszt takich elementów odblaskowych jest niewielki, a może uratować ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Film Nietrzeźwy śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku – został szybko zatrzymany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nietrzeźwy śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku – został szybko zatrzymany (format flv - rozmiar 2.44 MB)

Powrót na górę strony