Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Spraw Wewnętrznych: Policja była zdeterminowana i dobrze wykonała zadanie

Data publikacji 12.11.2014

Policja podczas zabezpieczania obchodów Święta Niepodległości była zdeterminowana i dobrze wykonała zadanie - powiedziała szefowa MSW Teresa Piotrowska. Nawiązując do poszkodowanych w Warszawie policjantów, dodała, że atakujący ich powinni ponieść konsekwencje.

"Każdy, kto podnosi rękę na funkcjonariusza na służbie, musi ponieść konsekwencje" - podkreśliła Minister Spraw Wewnętrznych.

Zaznaczyła, że od początku przygotowań do zabezpieczenia imprez - zarówno marszu prezydenckiego, jak i 700 imprez w kraju - śledziła je i uczestniczyła w odprawach.

"Chcę powiedzieć, że zabezpieczenie przez Policję zarówno marszu pana prezydenta, Marszu Niepodległości, ale również ponad 700 uroczystości w całej Polsce oceniam pozytywnie, jako skuteczne" - podkreśliła.

Minister Piotrowska dodała, że wszystkie działania były skierowane na to, by chronić bezpieczeństwo tych, którzy przyjechali do Warszawy, "aby świętować w sposób właściwy". Jestem zadowolona z tej operacji - dodała.

„Chcę bardzo podziękować wszystkim funkcjonariuszom, którzy brali udział w tej akcji” – powiedziała szefowa MSW. „Niestety mamy też poszkodowanych policjantów. Miałam okazję być wczoraj z panami komendantami w szpitalu, odwiedzić tych funkcjonariuszy i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zbudowana ich postawą” – podkreśliła.

(PAP, mg)

Film Minister Spraw Wewnętrznych: Policja była zdeterminowana i dobrze wykonała zadanie

Pobierz plik Minister Spraw Wewnętrznych: Policja była zdeterminowana i dobrze wykonała zadanie (format mp4 - rozmiar 19.85 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja