Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik ruchu drogowego w czasie wolnym zatrzymał pirata drogowego

Data publikacji 14.11.2014

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w czasie wolnym od służby przejeżdżał własnym samochodem jedną z ulic Jędrzejowa. W pewnej chwili, w rejonie skrzyżowania, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić dwóm kobietom przejście na drugą stronę jezdni. Nagle jego samochód z dużą prędkością ominął kierowca jednośladu, który przemknął po przejściu, nie ustępując pierwszeństwa przechodniom – ledwo ich ominął.

Policjant niezwłocznie interweniował. Kilkaset metrów dalej zatrzymał sprawcę i wezwał na miejsce patrol. Całą sytuację zarejestrowała prywatna kamera rejestratora umieszczona w samochodzie naczelnika.

Nadkomisarz Tomasz Sołtysik na co dzień pełni służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Korzystając z dnia wolnego jechał swoim samochodem jedną z ulic w Jędrzejowie. W rejonie skrzyżowania z ulicą 11–go listopada naczelnik zatrzymał pojazd, aby umożliwić przejście dwóm pieszym przez jezdnię.
W pewnej chwili jego auto z dużą prędkością ominął motorowerzysta, który nie zwracając uwagi na osoby „przeciął” przejście i nie zatrzymując się pomknął dalej. Kierujący jednośladem przejechał tuż przed kobietami znajdującymi się w połowie przejścia dla pieszych, nie ustępując im pierwszeństwa. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Funkcjonariusz widząc całą sytuację niezwłocznie zareagował. Kilkaset metrów dalej bezpiecznie zatrzymał motocyklistę i wezwał na miejsce patrol Policji.
Jak się okazało jednośladem kierował trzeźwy 17–latek. Młody człowiek, posiadający kartę motorowerową, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania na drodze. Teraz odpowie za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Sprawą 17–latka zajmie się sąd. Elementem pomocnym w ocenie zachowania młodego kierowcy będzie zabezpieczony zapis z prywatnego rejestratora, z którego korzystał policjant.
 

Nadkomisarz Tomasz Sołtysik jest m. in. koordynatorem i kierownikiem zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze, który to zespół został powołany w lipcu bieżącego roku decyzją Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Grupa policjantów zajmuje się właśnie tego typu przypadkami, jaki miał miejsce w Jędrzejowie. Funkcjonariusze z zespołu prowadzą czynności w kilkudziesięciu podobnych zdarzeniach drogowych.
Przykład 17–latka, który omal nie doprowadził do tragedii, potwierdza potrzebę ciągłego i aktywnego działania policjantów w kierunku eliminowania z naszych dróg piratów drogowych.

(KWP w Kielcach / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.02 MB)

Powrót na górę strony