Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przez silną woń marihuany

Data publikacji 15.11.2014

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,6 kilograma marihuany. Mężczyzna wpadł przez silną woń narkotyku, jaka wydobywała się z jego mieszkania. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z komisariatu w Bielawie otrzymali informację od mieszkańców kamienicy o tym, że z jednego mieszkań wydobywa się intensywny, podejrzany zapach. Jak podejrzewali mieszkający tam ludzie, istniało podejrzenie, że w mieszkaniu, którego właściciel przebywa za granicą, mogą znajdować się zwłoki - lokal wynajmowany były przez nieznanego im mężczyznę.

Gdy policjanci przekroczyli próg wskazanego mieszkania, od razu wyczuli charakterystyczną, silną woń marihuany. W środku funkcjonariusze znaleźli krzewy konopi, ich ścięte łodygi oraz ponad 1,6 kilograma  marihuany. Jak wynika z szacunków, z zabezpieczonych narkotyków można by było uzyskać około 6,5 tys. porcji handlowych środków odurzających.

Zatrzymany w tej sprawie 32-letni mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co w świetle obowiązujących przepisów, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy w tym również to jakie było dalsze przeznaczenie zabezpieczonych narkotyków.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony