Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany z narkotykami zatrzymany po pościgu

Data publikacji 15.11.2014

Lubańscy policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę i kobietę, którzy nie zatrzymali się do kontroli. Gdy już wpadli w ręce funkcjonariuszy, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary, a oboje mieli przy sobie marihuanę i metamfetaminę. Auto, którym uciekali, miało tablice rejestracyjne z innego samochodu, a do tego jeszcze kierowca nie miał prawa jazdy. Funkcjonariusze, aby zatrzymać kierowcę, który nie reagował na kilkukrotne wezwania do zatrzymania oraz opuszczenia pojazdu, a także uniemożliwić mu dalszą jazdę, zmuszeni byli wybić szybę w drzwiach. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z lubańskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali po pościgu mężczyznę i kobietę, którzy nie zatrzymali się do kontroli, uciekając stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a po zatrzymaniu okazało się, że mają oni przy sobie środki odurzające. Podejrzani, to jak się okazało, poszukiwany 35 – letni mężczyzna i 26 – letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując w nocy miasto, postanowili na jednej z ulic zatrzymać do kontroli pojazd marki Ford Fiesta. Kierujący zignorował jednak sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci jadąc za nim, sprawdzili numery rejestracyjne auta. Okazało się, że pochodzą one z innego samochodu. Kierowca forda uciekając, kilkukrotnie stworzył na drodze sytuacje niebezpieczne dla innych użytkowników drogi.

Ponieważ auto kierowało się w stronę powiatu zgorzeleckiego, lubańscy funkcjonariusze powiadomili policjantów ze Zgorzelca, którzy skierowali patrol na wskazaną drogę. Uciekający widząc kolejnych funkcjonariuszy z przeciwka, próbował ich jeszcze wyminąć poboczem, jednak bezskutecznie. Ponieważ mężczyzna nadal nie reagował na kilkukrotne wezwania do zatrzymania i opuszczenia pojazdu, policjanci by zatrzymać podejrzanego i uniemożliwić mu dalszą ucieczkę, zmuszeni byli wybić szybę w drzwiach kierowcy.

Po zatrzymaniu mężczyzny funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Poszukiwany nie miał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdem, ale miał, jak się okazało, narkotyki w postaci marihuany. Przy jego pasażerce policjanci także znaleźli środki odurzające w postaci metamfetaminy.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 3. Kierowca odpowie również za naruszenie przepisów w ruchu drogowym. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony