Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa trudniąca się produkcją narkotyków

Data publikacji 15.11.2014

Policjanci z Przemyśla i Medyki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozbili grupę, której członkowie nielegalnie uprawiali konopie. Podejrzani rozprowadzali też wyprodukowaną przez siebie marihuanę. W przypadku trzech mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec czwartej policyjny dozór.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że na terenie gminy Medyka może znajdować się nielegalna uprawa konopi. Po sprawdzeniach i jej potwierdzeniu, a także ustaleniu osób trudniących się przestępczym procederem policjanci dotarli do jednego z domów na terenie gminy.

Zgromadzone dowody pozwoliły na podjęcie decyzji o przeszukaniu nieruchomości. Na strychu budynku funkcjonariusze trafili na miejsce, gdzie przetwarzano i przygotowano do sprzedaży uprawiane wcześniej rośliny. Policjanci zabezpieczyli susz konopi, którego część była podzielona na tzw. działki i zapakowana w charakterystyczne woreczki strunowe.

W trakcie przeszukania mieszkań kolejnych, zmieszanych w proceder osób, odnaleźli przygotowane do sprzedaży porcje narkotyku. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma suszu.  

Zatrzymanym postawiono zarzuty wytwarzania, przetwarzania a także udzielania środków odurzających.

Biorąc pod uwagę skalę działalności a także charakter sprawy, sąd zdecydował, że trzech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Czwarty, 33-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, został objęty policyjnym dozorem.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony