Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

GORAN wesprze trzebnickich policjantów w tropieniu narkotyków

Data publikacji 16.11.2014

Goran, to półtoraroczny owczarek niemiecki do zadań specjalnych. Jego prezentacja odbyła się w minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy. Policyjny pies, który obecnie razem ze swoim przewodnikiem przechodzi specjalistyczne szkolenie w Sułkowicach, będzie tropił środki odurzające.

W minionym tygodniu, w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy, odbyła się prezentacja nowego psa rasy owczarek niemiecki, o imieniu GORAN, który będzie wykrywał zapach narkotyków. Został on zakupiony dla trzebnickiej Policji ze środków samorządowych powiatu.

Owczarek niemiecki ma 1,5 roku i od miesiąca pod bacznym okiem swojego przewodnika odbywa szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po przejściu całego cyklu szkoleniowego i zaliczeniu testu końcowego, Goran uzyska atest psa służącego do wykrywania środków odurzających. 

Jest to drugi pies policyjny w powiecie trzebnickim, ale pierwszy, który będzie zajmował się wykrywaniem środków odurzających. Jego psi kolega, również owczarek niemiecki o imieniu SAM, jest psem patrolowo – tropiącym i pełni na co dzień służbę na terenie gminy Żmigród.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony