Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w Krakowie za usiłowanie zabójstwa w Grudziądzu

Data publikacji 16.11.2014

Policjanci z Komisariatu II Policji w Krakowie zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-letniej kobiety w Grudziądzu. Zatrzymany to obywatel Serbii, który zamierzał zbiec do Austrii. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do sądu. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie na podstawie decyzji sądu, który przychylił się wniosku prokuratora.

Do zdarzenia doszło w środę (12.11.14) około godziny 20:40. Pogotowie ratunkowe powiadomiło policjantów, że na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu, na chodniku przy bloku, znaleziono nieprzytomną kobietę z ranami klatki piersiowej. Natychmiast na miejsce zdarzenia oficer dyżurny wysłał grupę dochodzeniowo-śledczą. Na miejscu funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Policjanci ustalili świadków i rozpoczęli pierwsze przesłuchania. Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali osobę, którą podejrzewali o dokonanie tego czynu. Z ustaleń wynikało, że sprawcą może być 32-letni mężczyzna narodowości serbskiej od pewnego czasu przebywający w Polsce.

Natychmiast zarządzono poszukiwania, którymi objęto teren całego kraju. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu ustalili, że sprawca prawdopodobnie uciekł do Warszawy, skąd pociągiem zamierzał zbiec przez Kraków do Wiednia. Policjanci z Komisariatu II Policji w Krakowie, o podejrzeniach poinformowali funkcjonariuszy SOK, a równocześnie podjęli czynności w celu zatrzymania podejrzanego. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna wyglądający podobnie do podejrzanego był widziany na dworcu głównym w Krakowie. Szybko ustalono jak był on ubrany oraz to, że kupił bilet autobusowy w jednej z firm przewozowych.

Policjanci sprawdzając ustalone tropy zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę ukrywającego się przed funkcjonariuszami w jednym z bufetów. Człowiek ten został obezwładniony, zatrzymany a następnie trafił do krakowskiego komisariatu Policji. Mężczyzna miał już wykupiony bilet do Wiednia. Z policyjnego aresztu 32-latek następnie został przewieziony do grudziądzkiej komendy.

W piątek (14.11.14) w godzinach popołudniowych kujawsko-pomorscy funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Bydgoszczy, KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony