Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną tytoniu

Data publikacji 16.11.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie ze Służbą Celną w Kaliszu zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną tytoniu. W tej sprawie zatrzymali 38-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 760 tysięcy złotych.

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Kaliszu na terenie województwa wielkopolskiego zlikwidowali linię produkcji nielegalnego tytoniu. W tej sprawie zatrzymany został 38-latek. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych późnym popołudniem 12 listopada 2014 roku kiedy wyjeżdżał ze swojego domu.

W trakcie przeszukania posesji, zajmowanej przez 38-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli 3 maszyny służące do cięcia tytoniu, około 200 kg pociętego tytoniu i 200 kg suszu tytoniowego oraz wagę i woreczki z zapięciem strunowym do pakowania.  

W trakcie dalszych  czynności policjanci weszli też do magazynu, w którym składowany był tytoń. Tam mundurowi zabezpieczyli kolejnych 1 100 kilogramów.  

Mieszkaniec Wielkopolski musi się teraz liczyć z zarzutem między innymi nielegalnego wyrobu tytoniu. Za czyn taki grozi kara do 2 lat więzienie i wysoka grzywna.  

(KWP w Opolu/ mw)

Powrót na górę strony