Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających

Data publikacji 16.11.2014

Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków jak i ich sprzedaż. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych ujawniono ponad pół kilograma marihuany. Zebrany przez krynickich policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów.

Policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej przy ulicy Piłsudskiego volkswagena golfa, którym podróżowało trzech mężczyzn. Wcześniej funkcjonariusze uzyskali informację, że w samochodzie mogą znajdować się narkotyki, co też potwierdziło się podczas kontroli. Dwóch mieszkańców powiatu gorlickiego podróżujących volkswagenem miało przy sobie łącznie 11 działek marihuany, a więc ilości sugerujące, że ich posiadacze są dilerami.

Dzień później, jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

W przypadku drugiego podejrzanego, policjanci z Krynicy-Zdroju zwrócili się do gorlickich policjantów o wykonanie dalszych czynności. Policjanci przeszukali mieszkanie 20-latka i ujawnili tam ponad 500 gram narkotyku o czarnorynkowej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Narkotyki były już przygotowane do dystrybucji, rozdzielone w kilkudziesięciu woreczkach strunowych.

Na podstawie zebranego przez krynickich policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 20-letniemu mieszkańcowi powiatu gorlickiego zarzut wielokrotnej sprzedaży marihuany, jak również posiadania znacznych ilości tego narkotyku, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci z Krynicy-Zdroju wnioskowali również do prokuratora o zastosowanie wobec 20-latka środków zapobiegawczych. Prokurator przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony