Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy mięsiące aresztu dla podejrzanych o kradzież samochodu i napaść na policjantów

Data publikacji 16.11.2014

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież samochodu. Jeden z nich - 54-latek - dodatkowo odpowie przed sądem za czynną napaść na policjantów po tym, jak uciekając staranował radiowóz. Obaj podejrzani zostali zatrzymani dzięki wspólnym działaniom policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej.

Wczoraj (15.11.14) policjanci doprowadzili do sądów w Toruniu i Włocławku podejrzanych do sprawy kradzieży samochodu. Wcześniej kryminalni z Torunia przedstawili 38-latkowi zarzut kradzieży pojazdu, którego dokonał wspólnie z mężczyzną zatrzymanym po pościgu w powiecie włocławskim. Ponieważ działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, podejrzanemu grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Drugiemu z zatrzymanych, 54-latkowi, prokurator we Włocławku przedstawił zarzut czynnej napaści na policjantów, za co grozi do 10 lat więzienia. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym obaj mężczyźni zostali decyzją sądów tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że do realizacji sprawy doszło w nocy z czwartku na piątek (13/14.11.14). Około 22:00 w Toruniu policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę peugeot partner. Mężczyzna prowadzący to auto zatrzymał się. Okazało się, że samochód kilka minut wcześniej został skradziony z ulicy Tłoczka. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Widząc policyjną kontrolę kierowca jadący audi TT przyspieszył i zaczął uciekać, przejeżdżając torowisko na ulicy Szosa Lubicka. Komunikat o uciekającym audi trafił do jednostek ościennych. Policjanci wystawili posterunki blokadowe i obserwacyjne. Około 3:00 policjanci z Włocławka w pobliżu tamy na Wiśle zauważyli poszukiwane audi. Jego kierowca widząc policyjne radiowozy gwałtownie ruszył doprowadzając do zderzenia z radiowozem. Policjanci, którzy byli wewnątrz doznali niegroźnych potłuczeń, pomimo tego wyskoczyli z radiowozu i oddali kilka strzałów w kierunku nadal uciekającego samochodu.

Policjanci biorący udział w działaniach około 7:00 na terenie gminy Fabianki zatrzymali vw golfa. W samochodzie, oprócz kierowcy, był także mężczyzna, który wcześniej uciekał przez policjantami audi TT. Jak się okazało 54-latek miał ranę najprawdopodobniej postrzałową i trafił do szpitala. Jego życiu, jak przekazali lekarze, nie zagraża niebezpieczeństwo. Do policyjnego aresztu trafił także kierujący vw.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony