Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali "Gąsiora" i podejrzanego o kradzież pieniędzy

Data publikacji 16.11.2014

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali Michała G. ps. Gąsior podejrzanego o napad na pracownicę zakładów bukmacherskich w Elblągu i usiłowanie zabójstwa kobiety. Podejrzany ukrywał się w noclegowni dla bezdomnych. Policjanci zaskoczyli go, kiedy położył się spać. Niebawem mężczyzna zostanie przekonwojowany do prokuratury w Elblągu. Podczas zasadzki kryminalni z KWP w Olsztynie zatrzymali także na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze.

Michał G. pseudonim GĄSIOR podejrzany o dokonanie rozboju i usiłowania zabójstwa pracownicy punktu bukmacherskiego, ukrywał się od 28 października br. Jego poszukiwaniami zajęli się policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych z KWP w Olsztynie.

Po sprawdzeniu każdego sygnału, wczoraj policjanci zaskoczyli Gąsiora we Wrocławiu. Spał tam w noclegowni dla osób bezdomnych. Policjanci obezwładnili go. Już niebawem specjalnym konwojem zostanie przetransportowany do elbląskiej Prokuratury Rejonowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jak powiedzieli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych „dużo dał komunikat ze zdjęciem sprawcy opublikowany na policyjnych stronach internetowych, w mediach. Sprawdzaliśmy każdą nawet najmniejszą informację. Jeden sygnał wystarczył.”

Dodatkowo kryminalni z KWP w Olsztynie podczas zasadzki we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze. Wcześniej policjanci zaobserwowali nerwowe zachowanie mężczyzny pod sklepem. Natychmiast zareagowali, kiedy usłyszeli krzyk „Złodziej”. Sprawca, który wyciągnął rękę po resztę wydawaną przez ekspedientkę klientowi, został zatrzymany.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony