Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z papierosami bez akcyzy

Data publikacji 17.11.2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej Policji zatrzymali po pościgu 21-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 6000 paczek papierosów różnej marki bez polskich znaków akcyzowych. Gdyby trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 124 tys. złotych. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

Do zatrzymania doszło w czwartek /13 listopada/. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniąc służbę na obwodnicy Krosna Odrzańskiego, w pewnym momencie zauważyli szybko jadący pojazd. Po skontrolowaniu go laserowym pomiarem prędkości okazało się, że jedzie on z prędkością ponad 118 km/h. Funkcjonariusze dali zatem kierowcy znak do zatrzymania się, jednak mężczyzna nie zastosował się do niego. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg i już po kilku kilometrach zatrzymali go.

Jak się później okazało, mężczyzna miał powód do ucieczki, gdyż w bagażniku i wewnątrz samochodu miał kartony i przygotowane paczki, w których znajdowały się papierosy. Po sprawdzeniu przewożonego towaru okazało się, że 21-latek przewoził 6000 paczek papierosów różnych marek, pochodzenia zagranicznego, nieoznaczonych polskimi znakami akcyzowymi. Gdyby trafiły one na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 124 tys. złotych.

Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 21-latek poza zarzutem przewożenia papierosów bez polskiej akcyzy, usłyszy jeszcze dwa inne, bowiem okazało się, że kierował on samochodem mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz posiadał woreczek strunowy z marihuaną, który znaleziony został w miejscu jego zamieszkania przez policjantów z Nowej Soli.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony