Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty za próbę wymuszenia haraczu

Data publikacji 17.11.2014

Zarzuty przestępstwa usłyszało dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie haraczu. Zatrzymani są powiązani z grupą pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Teraz kryminalni ustalają trzeciego z napastników.

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. W nocy z soboty na niedzielę (15/16.11.14.) dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o próbie wymuszenia haraczu. Na miejsce natychmiast skierowano kryminalnych.

Funkcjonariusze ustalili, że do jednego z pubów weszło trzech sprawców, którzy - grożąc obsłudze lokalu - chcieli dostać pieniądze za tzw. ochronę. Po awanturze napastnicy odjechali samochodem. Komunikat o poszukiwanym pojeździe trafił do patroli na terenie miasta. Krótko po tym jeden z patroli zauważył na ulicy Orlej samochód, którym mieli poruszać się sprawcy. Policjanci zatrzymali kierowcę i pasażera volvo.

Jak się okazało, mężczyźni w wieku 21 i 30 lat są powiązani z grupą pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych w sprawie, kryminalni przedstawili podejrzanym zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za to przestępstwo, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (17.11.14) policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratora, który zadecyduje o dalszym losie podejrzanych. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony