Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów

Data publikacji 18.11.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Kępice, którzy przy pomocy komputera oraz drukarki produkowali i wprowadzali do obiegu fałszywe 20 i 50-złotowe banknoty. Sprawa wyszła na jaw, gdy podróbkę banknotów rozpoznała ekspedientka jednego z miejscowych sklepów. Za fałszowanie pieniędzy grozi kara nawet do 25 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku zajmowali się sprawą fałszerstwa pieniędzy. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy na terenie gminy Kępice, sprawcy wprowadzali banknoty 20 i 50 złotowe. Śledczy zajmując się tą sprawą ustalili, że związek z tym procederem może mieć 39-letni mieszkaniec Kępic. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni oprócz drukarki i komputera, które posłużyły sprawcy do produkowania fałszywek,  zabezpieczyli cztery fałszywe banknoty o nominałach 50 złotych.
 

W tym samym czasie dyżurny policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie od ekspedientki jednego z miejscowych sklepów, która powiadomiła o ujawnieniu fałszywego banknotu o nominale 20 złotych. Policjanci ustalili ,że tym banknotem  posłużył się 41-letni mieszkaniec gminy Kępice. Mężczyzna próbował zapłacić nim w sklepie za alkohol i produkty spożywcze. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Potwierdziły się także przypuszczenia śledczych, iż sprawcy działali wspólnie. Jeden z nich zajmował się produkcją fałszywek, natomiast drugi wprowadzał je do obrotu. Z policyjnych informacji wynika także, iż takich banknotów sprawcy wyprodukowali co najmniej kilkanaście. Płacili nimi w okolicznych sklepach za alkohol i artykuły spożywcze.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić obu zatrzymanym sprawcom zarzuty podrabiania i wprowadzania do obrotu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za fałszowanie pieniędzy grozi kara nawet do 25 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.31 MB)

Powrót na górę strony