Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 23 tysiące kredytu

Data publikacji 19.11.2014

Do 5 lat więzienia grozi 51-latkowi, który w jednej z brzeskich placówek bankowych usiłował wyłudzić 23 000 złotych kredytu. Policjanci zatrzymali go w momencie, gdy próbował uzyskać pożyczkę na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 37-latek, który pomagał w całym procederze.

Policjanci zajmujący się walką z przestępstwami gospodarczymi z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu uzyskali informację o tym, że w jednej z brzeskich placówek bankowych może dojść do próby wyłudzenia kredytu. 14 listopada tego roku, około południa, kryminalni zatrzymali podejrzewanego 51-latka w momencie, gdy chciał wyłudzić pożyczkę.

Śledczy ustalili, że mężczyzna próbował uzyskać 23 000 złotych kredytu na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że w całym procederze pomagał mu jego 37-letni znajomy, który według policjantów te dokumenty wystawiał.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty związane z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach oraz posługiwaniem się takimi dokumentami. Może im teraz grozić nawet do 5 lat więzienia. 

(KWP w Opolu / kr)

Powrót na górę strony