Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zniszczył ogrodzenie i "zaparkował" auto na cmentarzu

Data publikacji 19.11.2014

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Kurzętnik, który - mając 3,5 promila alkoholu w organizmie - przebił się swoim vw przez ogrodzenie cmentarza i "zaparkował" pomiędzy pomnikami. 44-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Wczoraj około godziny 11:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Tereszewie. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili, że kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad autem i uszkodził przęsła ogrodzenia miejscowego cmentarza, "parkując" pomiędzy grobami.

Prawdziwa przyczyna zdarzenia wyszła na jaw po zbadaniu jego stanu trzeźwości. Mieszkaniec gminy Kurzętnik miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. To nie pierwszy raz, gdy kierował autem w stanie nietrzeźwości. W przeszłości mężczyzna posiadał już dwukrotnie zakaz prowadzenia pojazdów za popełnienie podobnych przestępstw.

44-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzut prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat . 44-latek odpowie także za spowodowanie kolizji.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony