Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 19.11.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zlikwidowali na terenie miasta dziuplę samochodową. Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało 7 osób, w momencie kiedy rozbierali skradziony samochód na części. Sześć z nich usłyszało zarzuty paserstwa, a jeden zarzut kradzieży z włamaniem dwóch samochodów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej ostrowskiej komendy ujawnili na terenie Ostrowa Wielkopolskiego dziuplę samochodową. Kryminalni wspólnie z policjantami z grupy realizacyjnej wkraczając na teren jednej z posesji, zatrzymali na gorącym uczynku 7 osób, w chwili kiedy rozbierali na części samochód marki Mercedes Sprinter.

Ostrowscy policjanci ustalili, że mercedes został skradziony kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Dalsze czynności i zebrane informacje doprowadziły kryminalnych do Kalisza, gdzie został ukryty drugi, również skradziony w Niemczech, mercedes sprinter. Ten samochód policjanci odzyskali w całości. Wartość skradzionych samochodów wynosi około 100 tysięcy złotych.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz województwa dolnośląskiego w wieku od 25 do 55 lat. Wykonane czynności pozwoliły policjantom na ustalenie, że jeden z zatrzymanych, 30-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, brał udział w kradzieży obydwu samochodów. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował tego mężczyznę na 3 miesiące. Kolejnych sześciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty paserstwa, za co może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci sprawdzają, czy rozbita grupa może mieć na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.15 MB)

Powrót na górę strony