Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo matki

Data publikacji 19.11.2014

Zarzut zabójstwa swojej matki usłyszał 27-letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Do tragedii doszło w minioną niedzielę podczas awantury domowej. Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę około godziny 12.25 w domu rodzinnym na terenie  gm. Ulhówek 27- letni syn będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał słowami wulgarnymi swoją 15-letnia siostrę, w obronie której stanęła 50-letnia matka. Jak wynika z dalszych ustaleń, mężczyzna w pewnej chwili chwycił nóż kuchenny, którym zadał matce cios w plecy. Przybyły na miejsce lekarz z karetki pogotowia stwierdził zgon kobiety.

Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia jednakże po krótkich poszukiwaniach został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony