Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 4 promile alkoholu w organizmie, karmiła piersią 6-miesięcznego synka

Data publikacji 19.11.2014

Do policyjnego aresztu trafiła 21-letnia kobieta, która opiekowała się 6-miesięcznym synkiem i karmiła go piersią, mając 4 promile alkoholu w organizmie. Także ojciec dziecka był pijany. Policjanci sprawdzają, czy rodzice narazili chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj oficer dyżurny ełckiej komendy został poinformowany przez asystenta rodziny z  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, że podopieczni ośrodka sprawują opiekę nad swoim 6-miesięcznym dzieckiem, będąc pod wpływem alkoholu. Z relacji pracownicy socjalnej wynikało, że kiedy weszła do mieszkania, aby skontrolować sytuację, zastała tam pijaną 21-letnią kobietę, która leżała w łóżku i  karmiła  6-miesięcznego synka piersią. W pokoju przebywał również pijany ojciec dziecka.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. Jak się okazało, ojciec chłopca przed przyjazdem policjantów ukrył dziecko u sąsiadów, a sam wraz z konkubiną zamknął się w swoim mieszkaniu. Policjanci najpierw weszli do mieszkania sąsiadów, w którym miało znajdować się niemowlę. Właściciele mieszkania twierdzili, że nie ma u nich żadnego dziecka. Policjanci znaleźli jednak chłopca w jednym z pokoi przykrytego pościelą. Następnie przeszli do mieszkania, w którym przebywali rodzice chłopca w towarzystwie kilku innych osób. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała 4 promile, natomiast ojciec dziecka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko do szpitala. Przeprowadzone badanie chłopca wykazało, że miał on we krwi 0,06 promila alkoholu.

Matka chłopca została zatrzymana w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzają, czy rodzice narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

(KWP w Olsztynie / kr)

 

Powrót na górę strony