Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Polska - Szwajcaria

Data publikacji 19.11.2014

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany został wczoraj mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwajcarii. Na stadionie spotkanie oglądało ok. 40 tysięcy osób, w tym kibice drużyny gości. Nad bezpieczeństwem podczas imprezy czuwali dolnośląscy policjanci.

Przed w meczem w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa z wszystkimi dowódcami odcinków. Powołany został  sztab, który koordynował całość policyjnych działań. Tu były przekazywane informacje od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco były one analizowane i podejmowano decyzje. Zapewniony był stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.

Policyjne patrole były rozmieszczone we wszystkich newralgicznych miejscach. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na trasach dojazdowych, dworcach, w centrum miasta oraz w okolicach stadionu. Zainteresowanie meczem było bardzo duże. Policjanci dbali o to, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Na skrzyżowaniach  pojawili się funkcjonariusze, którzy kierowali ruchem, m. in. przy zjazdach z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na al. Śląskiej oraz ul. Maślickiej. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano poważnych incydentów.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony