Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zaginionego na Żywiecczyźnie 24-latka

Data publikacji 20.11.2014

Po trwających ponad tydzień poszukiwaniach, zaginiony 24-latek z Rybnika został odnaleziony wczoraj w Bielsku-Białej, w rejonie wapienickiej zapory. Błąkającego się, zagubionego i zziębniętego mężczyznę zauważył policjant z komisariatu I, który przebywał tam w czasie wolnym od służby. Policjant rozpoznał zaginionego i natychmiast przekazał informację patrolowi z komisariatu II. Mundurowi potwierdzili tożsamość młodego człowieka.

24-latek po raz ostatni był widziany 10 listopada br. w rejonie Doliny Zimnika, w miejscowości Ostre na Żywiecczyźnie, gdzie pozostawił rower, plecak i komplet dokumentów. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że mężczyzna często wyruszał na wycieczki rowerowe. Były to wyjazdy jednodniowe, do 100 km od miejsca zamieszkania. Po ostatniej wyprawie rybniczanin nie powrócił do domu i nie skontaktował się z rodziną.

Policjanci z Żywca, bielskiego pododdziału prewencji, a także Szkoły Policji w Katowicach poszukiwali zaginionego. Akcja prowadzona była w trudnym, górskim terenie. W działania włączyli się licznie strażacy, ratownicy GOPR-u, nadleśnictwo w Węgierskiej Górce oraz osoby prywatne, które przeczesywały las na quadach. Akcję prowadzono także z udziałem załogi śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W poszukiwaniach brali udział przewodnicy z psami tropiącymi.

Przełom nastąpił wczoraj, kiedy to policjant z komisariatu I w Bielsku-Białej, w czasie wolnym od służby, zauważył zaginionego w rejonie zapory w bielskiej Wapienicy. Tożsamość zaginionego potwierdziła rodzina. Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę ojca.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania!

(KWP w Katowicach / ap)

Powrót na górę strony