Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował świadkowi za obywatelską postawę

Data publikacji 20.11.2014

Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu nadkom. Piotr Gorynia wręczył list gratulacyjny mężczyźnie, który wykazał się postawą godną naśladowania. Mieszkaniec gminy Kórnik był świadkiem jak kierowca mercedesa potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dalsze działania, które podjął mężczyzna, doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawcy kolizji.

3 listopada br. w Borku Wlkp. kierowca samochodu marki Mercedes najechał na tył kierującej rowerem  i zbiegł z miejsca zdarzenia. Świadkiem potrącenia był Pan Marcin, mieszkaniec gminy Kórnik. Mężczyzna widząc, że przechodnie udzielają rowerzystce pomocy, ruszył w pościg za sprawcą zdarzenia. Jadąc za mercedesem, informował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu o trasie jego ucieczki.

Dzięki prawidłowej reakcji świadka, sprawca potrącenia został bardzo szybko zatrzymany. Okazało się, że kierowca mercedesa, 52-letni mieszkaniec Krotoszyna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pan Marcin widział również, jak uciekinier omal nie zderzył się czołowo z ciężarówką. Kilkukrotnie 52-latek jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej.

Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu nadkom. Piotr Gorynia osobiście podziękował Panu Marcinowi za jego obywatelską postawę. Wręczając list gratulacyjny powiedział, że działanie jakim się wykazał może być wzorem do naśladowania dla innych. Dziękując za okazaną pomoc, życzył Panu Marcinowi wszystkiego dobrego oraz radosnych i spokojnych chwil.

(KWP w Poznaniu / kr)

Powrót na górę strony