Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione Audi o wartości ponad 100 tys. złotych

Data publikacji 20.11.2014

Jeleniogórscy policjanci odzyskali Audi A4 o wartości ponad 100 tys. złotych, skradzione kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali także dwóch mężczyzn, podejrzanych o paserstwo. Podejrzani wpadli podczas interwencji w jednym z jeleniogórskich marketów. Jeden z mężczyzn nie zapłacił tam za zakupy. Podczas interwencji policjanci zwrócili uwagę na auto, którym podejrzani przyjechali.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku podjętej interwencji, odzyskali Audi A4 o wartości ponad 100 tys. złotych, skradzione kilka dni temu na terenie Niemiec. W tej sprawie zatrzymano także dwie osoby, podejrzane o paserstwo. Podejrzani, to mężczyźnie w wieku 21 i 30 lat, mieszkańcy powiatów jeleniogórskiego i lwóweckiego.

Sprawcy razem z samochodem wpadli podczas interwencji w jednym z jeleniogórskich marketów. Jak się okazało, młodszy z mężczyzn nie uregulował rachunku za zakupy. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziły kluczyki do samochodu marki Audi A4, które miał on przy sobie. 21-latek nie miał przy sobie dokumentów samochodu.

Policjanci postanowili sprawdzić auto, którym do sklepu przyjechali mężczyźni. Znaleźli je na parkingu. Pojazd był na niemieckich numerach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód został zgłoszony jako skradziony kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Jego wartość to ponad 100 tys. złotych.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że 30-latek pilotował z Niemiec młodszego kompana tak, aby ten nie wpadł w ręce Policji. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem za paserstwo. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony