Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali dilera narkotykowego i plantatora

Data publikacji 20.11.2014

Krakowscy policjanci zatrzymali 44-letniego poszukiwanego przez sąd dilera narkotykowego, u którego w mieszkaniu zabezpieczono ponad 1 kilogram marihuany. Dzień wcześniej w ręce stróżów prawa wpadł 33-latek, który w mieszkaniu, w centrum Krakowa, uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 106 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz profesjonalny sprzęt do uprawy środków odurzających. Obaj zatrzymani staną wkrótce przed sądem.

W środę (tj.19.11.) w godzinach porannych, policjanci IV komisariatu policji w Krakowie zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę,który zajmował sięsprzedażą narkotyków. Policjanci analizując skrupulatnie zebrane materiały operacyjne, jak również prześwietlając środowisko narkotykowe doszli do 44-letniego poszukiwanego przez sąd mężczyzny, dodatkowo trudniącego się  dilerskim „fachem”.

Informacje jakie zdobyli funkcjonariusze jednoznacznie wskazywały, że diler ukrywa znaczne ilości ziela konopi indyjskich w swoim mieszkaniu. W lokalu, podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 1190 porcji marihuany ( 1,2 kg ) przygotowanej do sprzedaży, wagę elektroniczną do dokładnego porcjowania środków odurzających, młynek do rozdrabniania suszu, folię aluminiową, woreczki strunowe do pakowania narkotyków.

Zatrzymany 44-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd i prokurator. Odpowie za wszystkie stare i nowe stawiane mu zarzuty.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej, 18 listopada, w godzinach porannych policjanci  I komisariatu policji w Krakowie, zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań na krakowskim Kazimierzu uprawiał konopie indyjskie.

Z pozoru niczym niewyróżniające się z zewnątrz mieszkanie, tak naprawdę było przystosowane do specjalistycznej uprawy konopii. Po przeszukaniu mieszkania 33-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli 106 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu (o wysokości od 120 do 140 cm) oraz profesjonalny sprzęt do uprawy narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Za swoje czyny odpowie karnie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 (art. 63.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony