Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za śmiertelne pobicie bezdomnego

Data publikacji 20.11.2014

Będzińscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o śmiertelne pobicie 60-letniego bezdomnego. Oprawca skatował swoją ofiarę w nocy z poniedziałku na wtorek w swoim domu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do brutalnego pobicia bezdomnego doszło w jednej z kamienic przy ulicy Paryskiej w Będzinie, w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak ustalono, w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny feralnej nocy miała miejsce suto zakrapiana alkoholem impreza. Bezdomny, który był dobrze znany mieszkańcom budynku, w tym i swojemu przyszłemu oprawcy, często szukał w kamienicy schronienia i pomocy. Śledczy ustalają aktualnie przebieg całego zdarzenia, przede wszystkim zaś przyczyny i powody, dla których 32-letni będzinianin zaatakował 60-latka.

Wiadomo, że między mężczyznami doszło w nocy do kłótni, która zakończyła się dotkliwym pobiciem bezdomnego. Ciało skatowanego mężczyzny znalezione zostało na klatce schodowej budynku następnego dnia około godz. 9.00 przez jednego z mieszkańców kamienicy. Prowadzone przez będzińskich śledczych ustalenia pozwoliły na szybkie zatrzymanie podejrzanego o śmiertelne pobicie.

Dalszym losem 32-letniego będzinianina zajmie się sąd i prokurator. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / ap)

Powrót na górę strony