Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie kilkuset porcji marihuany

Data publikacji 21.11.2014

Za posiadanie narkotyków, odpowie przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów z Wydziału Kryminalnego. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkaset porcji marihuany, popakowanej w woreczki foliowe. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, w ramach działań zmierzających do ograniczenia przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o tego typu przestępstwa. Podejrzany, to 21 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych w gminie Piława Górna.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może mieć w swoim mieszkaniu środki odurzające. Podejrzenia potwierdziły się. W mieszkaniu 21-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli woreczki z suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie wskazało, że zabezpieczona substancja, to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 350 porcji handlowych tego narkotyku.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz dalsze ich przeznaczenie. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków w świetle obowiązujących przepisów grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony