Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzieże rowerów

Data publikacji 21.11.2014

Policjanci z III komisariatu w Łodzi zatrzymali złodzieja rowerów, któremu wstępnie przedstawiono 36 zarzutów kradzieży i włamań, podczas których łupem padały głównie rowery. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

17 listopada 2014 roku policjanci Wydziału Kryminalnego III Komisariatu, na terenie dzielnicy Łódź-Bałuty, zatrzymali bezdomnego 28-latka podejrzewanego o kradzież roweru z osiedla Retkinia. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Jednoślad zniknął z klatki schodowej na z IV piętrze bloku przy ul. Armii Krajowej w Łodzi.

Z ustaleń wynikało, że wytypowany złodziej ma na swoim przestępczym koncie także kilkadziesiąt innych kradzieży rowerów z terenu całej Łodzi, w tym poprzez włamywanie się do komórek.

Policjanci potwierdzili swoje podejrzenia w zebranym materiale dowodowym, w tym w wyjaśnieniach sprawcy oraz wizji lokalnej z jego udziałem. Funkcjonariusze przedstawili 28-latkowi łącznie 36 zarzutów z czego 21 kradzieży rowerów oraz 15 włamań do komórek i kradzieży jednośladów. Sprawca działał na terenie całej Łodzi od marca do 17 listopada 2014 roku. Do chwili obecnej policjanci odzyskali 3 rowery oraz zabezpieczyli nożyce do cięcia metalu wykorzystywane do pokonywania zabezpieczeń. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zarzuty i zatrzymania.

Podejrzany 28-latek był w przeszłości karany za przestępstwa kryminalne, w tym kradzieże i oszustwa. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Łodzi do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież karty bankomatowej.

Za przestępstwa objęte zarzutem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony