Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali osoby z płonącego budynku

Data publikacji 21.11.2014

18 osób ewakuowali policjanci z budynku wielorodzinnego, w którym wybuchł pożar. Funkcjonariusze z powiatu kamiennogórskiego, w trakcie pełnionej służby nocnej, zauważyli ogień w kwiaciarni na parterze jednej z kamienic. Nie czekając na przyjazd strażaków i obawiając się rozprzestrzenienia ognia, przystąpili natychmiast do interwencji, wyprowadzając ludzi z zagrożonych pomieszczeń. Dzięki przeprowadzonej akcji, nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 2:00 w nocy na terenie powiatu kamiennogórskiego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce, patrolując miasto, zauważyli w pewnym momencie pożar w jednym z pomieszczeń budynku wielorodzinnego. Niezwłocznie powiadomili odpowiednie służby. Nie czekając na przyjazd strażaków, obawiając się rozprzestrzenienia ognia, funkcjonariusze rozpoczęli interwencję i przystąpili do ewakuacji osób znajdujących się wewnątrz kamienicy. Zauważony ogień pojawił się w pomieszczeniu kwiaciarni, znajdującej się na parterze budynku.

Z uwagi na godziny nocne, policjanci budzili poszczególnych lokatorów i wyprowadzali ich bezpiecznie z pomieszczeń, które były zagrożone pożarem. W sumie funkcjonariusze ewakuowali 18 osób. W dalszych działaniach gaśniczych uczestniczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny tego pożaru.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony