Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 21.11.2014

Policjanci z I Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który brutalnie skopał psa swojej konkubiny. Z uwagi na zły stan zdrowia psa, lekarz weterynarii podjął decyzję o uśpieniu czworonoga. Za znęcanie się nad zwierzęciem zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

18 listopada 2014 roku policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z kamienic przy ulicy Wólczańskiej w Łodzi. Z informacji zgłaszającego wynikało, że na klatce schodowej leży konający pies. Syn właścicielki zwierzęcia zaopiekował się czworonogiem zawożąc go do weterynarza. Policjanci natomiast rozpoczęli analizę samego zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że pies był kopany przez konkubenta właścicielki.

Niestety mężczyzna przewidując odpowiedzialność karną w związku ze swoim zachowaniem ukrył się przed policjantami. Nie cieszył się jednak długo wolnością. Następnego dnia został namierzony przez funkcjonariuszy w jednym z mieszkań kilka kamienic od miejsca zdarzenia. 55-latek trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzut znęcania się na zwierzęciem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony