Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie wręczania łapówek ordynatorowi jednego z krakowskich szpitali

Data publikacji 21.11.2014

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją KWP w Krakowie zatrzymali kolejne 2 osoby, które usłyszały zarzuty wręczania łapówek ordynatorowi jednego z krakowskich szpitali. W tym postępowaniu zarzuty usłyszało już 14 osób.

W śledztwie prowadzonym przez policjantów Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie ustalone zostały 2 kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Do zatrzymania  doszło 20.11.2014 r. Tym razem zarzuty korupcyjne  (art. 229 kk) usłyszał 57-letni mężczyzna, który w zamian za skierowanie na odział szpitalny i opiekę nad żoną wręczył lekarzowi pieniądze oraz 30-letnia kobieta, która wręczyła pieniądze za uzyskanie  zaświadczenia o stanie zdrowia.

 W tym postępowaniu zarzuty usłyszało już 14 osób.  Przypomnijmy – lekarz zatrzymany został 14 lipca br. – wówczas to prokurator zdecydował o przedstawieniu mu 19 zarzutów, w tym 17 dotyczących przyjęcia korzyści majątkowej. Zarzuty wręczania korzyści majątkowych przedstawiono wówczas 4 pacjentkom. Następne realizacje  w tej sprawie nastąpiły 20.08,  kiedy to policjanci zatrzymali 4 kolejnych pacjentów lekarza  – trzy kobiety oraz mężczyznę. Cała czwórka usłyszała wówczas zarzuty korupcyjne.

25.09 ustalone zostały 3 kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Tym razem zarzuty korupcyjne  usłyszały dwie kobiety i mężczyzna, którzy w zamian za konsultacje, skierowanie na oddział szpitalny, a także opiekę  nad ciężarną przekazywali lekarzowi po kilkaset złotych.

Ostatnie zatrzymania nie są ostatnimi, jak twierdzą policjanci pracujący się tym śledztwem. Z zebranego materiału dowodowego wynika,  że pacjentów  wręczających łapówki było kilkadziesiąt, dlatego też planowane są kolejne zatrzymania.

Dlatego też, jeżeli osoby, które przekazywały korzyści majątkowe chcą uniknąć odpowiedzialności karnej, powinny zgłosić się do policjantów prowadzących sprawę i złożyć szczegółowe wyjaśnienia zanim Policja lub Prokuratura ujawnią fakt popełnienia przestępstwa. Osoby te mogą uzyskać informacje o procedurze pod numerem telefonu   12 615 60 50.  

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony