Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził mercedesy warte 1,5 mln złotych

Data publikacji 21.11.2014

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Bielska-Białej zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie pięciu luksusowych mercedesów wartych 1,5 miliona złotych. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za przestępstwo to może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Śledczy pracowali nad sprawą dotyczącą jednej z bielskich firm wyłudzającej leasingi. W oparciu o zgromadzone dowody zatrzymali przedstawiciela spółki, zamieszanego w ten proceder. Jak ustalili policjanci, oszust prowadził swoją przestępczą działalność od ponad roku. Chcąc uśpić czujność kontrahentów, po zawarciu umów leasingowych na zakup samochodów, regulował pierwsze zobowiązania, aby w krótkim czasie całkowicie zaprzestać spłaty rat. Po zarejestrowaniu pojazdów w policyjnych bazach danych, jeden z mercedesów został już odzyskany przez Policję w Turcji.

W dalszym ciągu trwają działania zmierzające do odzyskania pozostałych samochodów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, za co może mu grozić nawet do 10 lat za kratami. Wczoraj bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci i prokuratorzy planują kolejne zatrzymania osób zamieszanych w przestępczą działalność.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.27 MB)

Powrót na górę strony