Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wyróżniony "Stalowym Aniołem"

Data publikacji 21.11.2014

Policjant Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy otrzymał z rąk Marszałka Województwa nagrodę oraz statuetkę „Stalowego Anioła”. Wyróżnienie jest wyrazem uznania za działalność społeczną osób zajmujących się pomocą potrzebującym.

Wczoraj (20.11.14) w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz statuetek „Stalowego Anioła”. Nagrody przyznawane są przez zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej między innymi za podnoszenie standardów jakości usług instytucji pomocy społecznej, tworzenie rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizujących lokalną społeczność oraz wspieranie i upowszechnianie wolontariatu. W tym roku wyróżnienia trafiły do 3 zespołów i 12 osób, wśród których znalazł się podinsp. Artur Krajewski, który na co dzień jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Artur Krajewski jako wolontariusz działa od 2004 roku. Od czterech lat organizuje cykliczne koncerty charytatywne z udziałem znanych osób, a pozyskane dzięki tym imprezom środki przyczyniają się do poprawy funkcjonowania osób chorych i niepełnosprawnych. Organizuje również zbiórki darów i imprezy okolicznościowe w placówkach oświatowych, zakładach pracy i instytucjach publicznych. Warto przypomnieć, że jego praca na rzecz osób potrzebujących została już wcześniej doceniona. Policjant w roku 2012 otrzymał nagrodę Marszałka Województwa w dziedzinie „Działalność społeczna i pomoc drugiemu człowiekowi”, a rok później został wyróżniony nagrodą „Wolontariusz roku powiatu nakielskiego” oraz został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP za działalność społeczną na rzecz drugiego człowieka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy na rzecz osób potrzebujących.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony