Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za ugodzenie nożem 15-latka

Data publikacji 21.11.2014

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 16-latka, który ugodził nożem o rok młodszego chłopca. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, w rejonie dworca kolejowego, w Bytomiu. Ranny 15-latek został umieszczony w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Napastnik, decyzją sądu, trafi do schroniska dla nieletnich.

We wtorek wieczorem pogotowie ratunkowe powiadomiło oficera dyżurnego bytomskiej komendy o nastolatku z raną, prawdopodobnie po nożu. Natychmiast w pobliże dworca kolejowego zostały wysłane policyjne patrole. Ustalono, że ranny, to 15-letni mieszkaniec Piekar Śląskich.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w okolicach dworca kolejowego doszło do spotkania grupy młodzieży z Bytomia i Piekar Śląskich w wieku od 15 do 17 lat. Wśród nich byli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Już następnego dnia wspólne działania policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich oraz kryminalnych z komendy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 16-latka. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie nieletniemu zarzutu. Stróże prawa odnaleźli nóż, którym 15-latek został ugodzony. Policjanci ustalają i przesłuchują świadków tego zdarzenia.

Decyzją sądu, 16-latek trafi teraz do schroniska dla nieletnich. Ranny nastolatek pozostaje w szpitalu, a jego stan lekarze określają jako stabilny. Śledczy ustalają powody bójki nieletnich, nie wykluczając kolejnych zarzutów do uczestników tego zdarzenia.

(KWP w Katowicach / ap)

Powrót na górę strony