Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo 75-latki

Data publikacji 21.11.2014

Chorzowscy policjanci ustalili i zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Chorzowa. Mężczyzna po uduszeniu jej, dla zatarcia śladów podpalił mieszkanie. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

Do wybuchu pożaru doszło 16 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy 11 Listopada w Chorzowie. Podczas akcji gaśniczej, strażacy odnaleźli zwłoki kobiety. Sekcja zwłok przyniosła zaskakującą informację. 75-letnia kobieta zmarła w wyniku uduszenia, a nie zatrucia tlenkiem węgla. Policjanci z wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania zabójcy. Już w ciągu kilku godzin ustalili, że sprawca prawdopodobnie ukrył się w pobliżu Poznania. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W środę w nocy 39-latek został zatrzymany i przewieziony do chorzowskiej komendy.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna w niedzielę wieczorem przyszedł do mieszkania 75-latki, którą znał tylko z widzenia, i zażądał od niej pieniędzy. Gdy odmówiła, udusił ją, a następnie podpalił mieszkanie licząc na to, że ogień zniszczy wszelkie ślady.

Wczoraj podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa oraz wywołania pożaru, zagrażającego zdrowiu lub nawet życiu wielu osób. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione zbrodnie grozi mu dożywotnie więzienie.

(KWP w Katowice / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.71 MB)

Powrót na górę strony