Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli 12 ton książek wartych 100 tys. złotych

Data publikacji 21.11.2014

Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-54 lat podejrzanych o kradzież około 12 ton książek wartych 100 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy sprzedali książki w skupie makulatury za 1000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek mieszkaniec powiatu wejherowskiego zawiadomił policjantów z Krokowej o kradzieży książek wartych około 100 tys. złotych. Mundurowi od razu przystąpili do działania. Jak ustalili, pokrzywdzony przechowywał około 20 palet z książkami w budynku gospodarczym, który znajdował się  na jednej z posesji w  gminie Krokowa.

Policjanci tego samego dnia ustalili sprawców kradzieży. Zatrzymali czterech mieszkańców gminy Krokowa w wieku 18-54 lat. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Śledczy wyjaśniając okoliczności kradzieży ustalili, że 54-letni właściciel posesji, na której w budynku gospodarczym znajdowały się palety z książkami, wspólnie z dwoma 18-latkami i 25–latkiem od września sukcesywnie wywozili książki do skupu makulatury na terenie Gminy Krokowa.  Na sprzedaży 18 palet skradzionych książek zarobili 1000 złotych.

Z około 12 ton skradzionych książek policjanci odzyskali w skupie około pół tony. Reszta trafiła już do przerobu. 

Wczoraj zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kr)

Powrót na górę strony