Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego

Data publikacji 21.11.2014

Pięć osób zatrzymanych, kilkadziesiąt interwencji i skontrolowanych pojazdów, to częściowe efekty nocnej akcji, jaką przeprowadzili lubińscy policjanci, a w której uczestniczyło 70 funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. W działaniach uczestniczyli też funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy oraz policjanci z Kompanii Adaptacji Zawodowej.

20 listopada 2014 r., punktualnie o godz. 17.30 Naczelnik Wydziału Prewencji lubińskiej komendy powiatowej przeprowadził odprawę policjantów do służby. Funkcjonariusze zostali zapoznani z zadaniami do realizacji. Policjanci podczas akcji szczególną uwagę zwracali na osoby mogące dokonywać kradzieży samochodów, nietrzeźwych kierowców oraz inne osoby, które mogłyby wejść w konflikt z prawem.

Po zapoznaniu się z zadaniami oraz wyznaczonymi rejonami 70 funkcjonariuszy wyruszyło w miasto. Część z nich wystawiło posterunki na drogach wylotowych z Lubina. Pozostali w patrolach pieszych i zmotoryzowanych sprawdzali osiedla. Działania lubińskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy oraz młodzi policjanci z Kompanii Adaptacji Zawodowej, którzy przygotowują się do samodzielnego pełnienia służby.

W trakcie prowadzonych działań policjanci wylegitymowali 147 osób, skontrolowali 86 pojazdów, ujawnili 43 wykroczenia, przeprowadzili 81 interwencji, zatrzymali 1 prawo jazdy, 6 dowodów rejestracyjnych oraz 5 sprawców różnego rodzaju przestępstw. Podobnego typu wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa, będą kontynuowane.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Nocne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nocne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego (format flv - rozmiar 13.19 MB)

Powrót na górę strony