Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pirata w ciężarówce – mężczyzna stracił prawo jazdy

Data publikacji 21.11.2014

Kierowca ciężarówki odpowie przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się na drodze krajowej nr 25, w powiecie oleśnickim. Policjanci z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na zakazie, na łuku drogi. Ta brawurowa jazda odbywała się na mokrej jezdni i podczas gęstej mgły, znacznie ograniczającej widoczność. Funkcjonariusze wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci z oleśnickiej drogówki, patrolując drogę krajową nr 25, zatrzymali w rejonie miejscowości Ose, w gminie Międzybórz, 54 – letniego mężczyznę, mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego, kierującego pojazdem ciężarowym marki Renault Magnum, który dopuścił się szeregu wykroczeń.

Na obszarze zabudowanym kierowca jechał z nadmierną prędkością. Jej pomiar, przeprowadzony przez funkcjonariuszy wykazał, że auto poruszał z prędkością 86 km/h, czyli znacznie szybciej niż powinno. Następnie kierujący pojazdem ciężarowym, na łuku jezdni rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu, zmuszając go tym samym do hamowania.

Mężczyzna podczas wykonywania manewru, zignorował znak pionowy umieszczony przy drodze, mówiący o zakazie wyprzedzania, jak i znak poziomy – podwójna linia ciągła. Ponadto podczas tej brawurowej jazdy ciężarówki, panowały trudne warunki atmosferyczne w postaci gęstej mgły, znacznie ograniczającej widoczność oraz mokrej nawierzchni jezdni.

Zatrzymanemu mężczyźnie, za jego wyczyny na drodze, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kierowca za wykroczenia odpowie teraz przed sądem, do którego funkcjonariusze wystąpią również z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.5 MB)

Powrót na górę strony