Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doskonalenie obsługi videorejestratorów

Data publikacji 21.11.2014

Policjanci ruchu drogowego świętokrzyskiej Policji w ciągu kilku ostatnich dni wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu w zakresie obsługi videorejestratorów. Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę, wykorzystując nieoznakowane pojazdy na trasach regionu, dzięki takim praktycznym treningom, mogą jeszcze efektywniej wykonywać swoją pracę. Tego rodzaju szkolenie i w takiej formie zostało przeprowadzone po raz pierwszy w kraju.

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Do szkolenia wykorzystano samochody wyposażone w videorejestrator, użytkowane przez policjantów ruchu drogowego garnizonu świętokrzyskiego.

W trakcie czterech dni zajęć (dwie edycje) przeszkolonych zostało 18 funkcjonariuszy ruchu drogowego Policji z terenu województwa świętokrzyskiego. Było to pierwsze w kraju tego rodzaju szkolenie odbywające się poza Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Część teoretyczna zajęć odbywała się w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach, natomiast część praktyczna (ćwiczenia) odbywały się między innymi na drodze ekspresowej S7. Podczas zajęć policjanci, którzy na co dzień korzystają z nieoznakowanych pojazdów z videorejestratorami, mogli wymienić swoje doświadczenia dotyczące użytkowanego sprzętu z instruktorami z centrum szkolenia.

Policjanci dzięki praktycznemu szkoleniu doskonalili w ten sposób umiejętności obsługi urządzeń rejestrujących, w które wyposażone są nieoznakowane radiowozy policyjne. Samochody wykorzystywane są podczas codziennych służb na drogach regionu świętokrzyskiego.

W tym roku było to kolejne szkolenie specjalistyczne dla policjantów ruchu drogowego, organizowane na terenie garnizonu świętokrzyskiego, które ma na celu doskonalenie kwalifikacji świętokrzyskich policjantów.

W marcu br. przy współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Kielcach zostały przeprowadzone 3 edycje szkolenia specjalistycznego w zakresie kontroli tachografów cyfrowych. Do szkolenia wykorzystywane były trenażery tachografów cyfrowych, użyczone przez CSP Legionowo. W trakcie 6 dni zostało przeszkolonych w zakresie kontroli cyfrowych urządzeń łącznie, blisko 50 policjantów ruchu drogowego garnizonu świętokrzyskiego.

W praktyce takie szkolenia pozwalają policjantom jeszcze bardziej efektywnie i profesjonalnie prowadzić kontrole kierujących i pojazdów wykonujących transport drogowy.

(KWP w Kielcach / ap)

Film Doskonalenie obsługi videorejestratorów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Doskonalenie obsługi videorejestratorów (format flv - rozmiar 14.96 MB)

Film Doskonalenie obsługi videorejestratorów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Doskonalenie obsługi videorejestratorów (format flv - rozmiar 21.08 MB)

Film Doskonalenie obsługi videorejestratorów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Doskonalenie obsługi videorejestratorów (format flv - rozmiar 17.26 MB)

Powrót na górę strony