Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 32 nielegalne automaty do gry

Data publikacji 21.11.2014

Wspólna akcja policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Krakowie skierowana przeciwko hazardowi doprowadziła do zabezpieczenia aż 32 nielegalnych automatów do gry. Postępowania wyjaśni kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Krakowie.

W czwartek (20.11.) wieczorem, specjalne grupy złożone z funkcjonariuszy Izby Celnej w Krakowie oraz policjantów z wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą  Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji jednocześnie weszły do kilku lokali usytuowanych w różnych dzielnicach Krakowa, w których urządzane były nielegalne gry na automatach.

Jak się okazało, podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione. W każdym z punktów funkcjonariusze ujawnili maszyny, które zgodnie z przepisami nie powinny znajdować się poza kasynami. Przeprowadzone przez małopolskich celników eksperymenty procesowe na automatach znajdujących się w lokalach jednoznacznie wykazały, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Łącznie, w efekcie kontroli przeprowadzonej w siedmiu punktach, w ręce celników i policjantów trafiły 32 nielegalne automaty do gry.

Powyższe przypadki stanowiły naruszenie przepisów  ustawy o grach hazardowych. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które wyjaśni kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Krakowie.

W bieżącym roku funkcjonariusze Urzędu Celnego w Krakowie przechwycili już 468 nielegalnych automatów do gier hazardowych.            

(KWP w Krakowie / kr)

 

Powrót na górę strony