Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedawno opuścili zakład karny, a teraz napadli na mężczyznę – policjanci zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 22.11.2014

Policjanci z Chojnowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej dokonali rozboju na mieszkańcu tego miasta. Sprawcy napadli na mężczyznę i zabrali pieniądze oraz telefon komórkowy. Jak się okazało - obaj niedawno opuścili zakład karny. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Sprawcy zaatakowali idącego ulicą człowieka, przewrócili go i po doprowadzeniu do stanu bezbronności zabrali pieniądze oraz telefon komórkowy. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie ustalili jednego ze sprawców i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna przyznał się do napadu. Chwilę później zatrzymany został drugi napastnik. Funkcjonariusze odzyskali także zrabowany telefon.

W trakcie sprawdzeń okazało się, że obaj niedawno opuścili zakład karny, gdzie odbywali kary za takie samo przestępstwo. Policjanci wystąpili z wnioskiem do sądu o areszt dla bandytów. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował ich tymczasowo na okres 3 miesięcy. Obaj są mieszkańcami Chojnowa w wieku 21 i 22 lat.

Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony