Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili dziuplę samochodową

Data publikacji 24.11.2014

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego uzyskali informację o dziupli samochodowej. Jak ustalili, w jednym z garaży na terenie gminy Leszno miała znajdować się toyota. Pojazd został skradziony kilka dni wcześniej w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci zatrzymali właściciela posesji oraz mężczyznę, który wynajął garaż. Obaj usłyszeli już zarzut paserstwa. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach uzyskali informację o dziupli samochodowej. Miała tam się znajdować skradziona kilka dni wcześniej toyota. Policjanci udali się na jedną z posesji w Lesznie. Gdy otworzyli garaż, w środku ujawnili skradziony w Piotrkowie Trybunalskim samochód o wartości około 55 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 47-letniego właściciela posesji. Natomiast pojazd został zabezpieczony i przetransportowany na parking depozytowy.

Kryminalni zatrzymali również 23-letniego mieszkańca gminy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wynajmował garaż od właściciela. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zebrali materiał dowodowy. Ten pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu paserstwa. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony