Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pod zarzutem sutenerstwa

Data publikacji 24.11.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z nierządu. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, Wiesław S. od pewnego czasu zaczął zmuszać ją do uprawiania nierządu, nie rozliczał się z nią w uzgodniony wcześniej sposób, a kiedy kobieta odmówiła dalszej współpracy, groził jej pozbawieniem życia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania Wiesława S. przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego doszło przed jednym z warszawskich apartamentowców. To efekt zawiadomienia złożonego przez kobietę, która - jak oświadczyła - od około 2 miesięcy była zmuszana przez 57-latka do uprawiania nierządu.

Z relacji kobiety wynika także, że mężczyzna od pewnego czasu, poza korzyściami finansowymi, które czerpał dzięki uprawianemu przez nią nierządowi, przestał także rozliczać się z nią w ustalony wcześniej sposób, przywłaszczając sobie również zarobione przez nią pieniądze.

Kiedy pokrzywdzona odmówiła dalszej współpracy i zaczęła pracować na „własną rękę”, Wiesław S. miał grozić jej między innymi pozbawieniem życia.

Groźby karalne w kierunku pokrzywdzonej miała kierować także jedna z pracujących dla 57-latka kobiet, 18-letnia obywatelka Ukrainy. Również ona została zatrzymana.

Wiesławowi S. za sutenerstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 18-latce, za kierowanie gróźb w stosunku do pokrzywdzonej, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony