Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka zatrzymana na gorącym uczynku kradzieży auta

Data publikacji 24.11.2014

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem sprawcom w wieku od 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży mazdy. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, bo ich przestępcze działanie zauważyli patrolujący miasto policjanci. Wśród zatrzymanych jest też 16-latek, który za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Trzej dorośli usłyszeli zarzuty, a dwaj z nich trafili tymczasowo do aresztu. Kryminalni już wiedzą, że to nie pierwsza ich kradzież.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc (22.11.14) około 1:00 w Żninie na ul. Kopernika. Patrolujący miasto policjanci zauważyli kręcących się przy osobowej maździe czterech młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu rozbiegli się między blokami. W tym samym czasie mundurowi zauważyli, że mazda ma otwarte drzwi. Po krótkim pościgu cała czwórka została zatrzymana. Wśród nich byli dwaj mieszkańcy  powiatu bydgoskiego w wieku 19 i 20 lat oraz dwaj (16 i 21 lat) gminy Łabiszyn, w powiecie żnińskim.

Sprawdzenie samochodu wykazało, że ma on uszkodzoną stacyjkę i zamek przy drzwiach. Z uwagi na przypuszczenie, że to właśnie zatrzymani mają związek z usiłowaniem kradzieży samochodu zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Nieletni natomiast, po przesłuchaniu, został zwolniony.

Materiał dowodowy jaki zgromadzili w tej sprawie śledczy potwierdził przypuszczenia policjantów. Dodatkowo mundurowi ustalili, że ci sami mężczyźni, kilka dni wcześniej, ukradli dostawczego peugeota. Dorośli mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży pojazdów. Następnie cała trójka trafiła przed oblicze prokuratora, a następnie sądu, który wobec 19 i 20-latka zastosował miesięczny areszt tymczasowy. 21-latek natomiast trafił pod policyjny dozór. Śledczy nadal pracują nad sprawą i już wiedzą, że ta grupa młodych ludzi ma na koncie jeszcze 6 innych kradzieży samochodów, których mieli dopuścić się na terenie Bydgoszczy. Za przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, a nieletniemu nawet umieszczenie w domu poprawczym.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony