Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali ludzkie życie

Data publikacji 24.11.2014

Prowadzona przez stargardzkich policjantów reanimacja kobiety, która chwilę wcześniej utraciła wszystkie czynności życiowe, pozwoliła utrzymać ją przy życiu aż do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Dla mundurowych z Nieetatowej Grupy Wsparcia to sytuacja może i niecodzienna, ale z pewnością niezaskakująca.

W sobotę w związku z meczem pomiędzy zespołami w ramach rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej w okolicy stargardzkiego dworca kolejowego służbę pełniła Nieetatowa Grupa Wsparcia z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Jednak tuż po godz. 8.00 policjanci interwencję podjęli nie wobec kibiców, lecz w stosunku do kobiety, która upadła na chodnik. Kiedy mundurowi podbiegli do niej, okazało się, że kobieta utraciła wszystkie czynności życiowe. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęłi reanimację, dzięki czemu doprowadzili do przywrócenia czynności życiowych. Równolegle wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, a do czasu jej przyjazdu nieustannie utrzymywali poszkodowaną przy życiu.

Na tym pomoc funkcjonariuszy jednak nie zakończyła się. Mundurowi wraz z ratownikami położyli kobietę na nosze i przetransportowali ją do karetki, którą trafiła do stargardzkiego szpitala. Dla mundurowych z Nieetatowej Grupy Wsparcia, to sytuacja może i niecodzienna, ale z pewnością niezaskakująca, gdyż ci policjanci,  oprócz szkoleń w zakresie zatrzymywania niebezpiecznych przestępców i wejść do pomieszczeń, dokształcają się także w udzielaniu pierwszej pomocy.

(KWP w Szczecinie / ap)

Powrót na górę strony