Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 24.11.2014

21 listopada w Poznaniu doszło do zabójstwa 47-letniej kobiety. W zaledwie kilka godzin od ujawnienia zwłok poznańscy policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. 53-letni mieszkaniec Poznania usłyszał prokuratorski zarzut dokonania zabójstwa oraz jego usiłowania. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

21 listopada br. w godzinach wieczornych wielkopolscy policjanci zostali powiadomieniu o zwłokach 47-latki, znalezionych w jednym z mieszkań na poznańskich Podolanach. Kobieta miała na swoim ciele rany kłute.

Jak ustalili policjanci w mieszkaniu należącym do 54-latka w trakcie zdarzenia znajdowały się trzy osoby - właściciel oraz znajome jemu małżeństwo. Wszyscy tego dnia spożywali alkohol. Mąż 47-latki zadał jej oraz ich wspólnemu koledze ciosy nożem. Kobieta poniosła śmierć na miejscu, natomiast 54-latek z niegroźnymi ranami trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań możliwego sprawcy przestępstwa. W efekcie tych działań 53-latek został zatrzymany na terenie jednego z poznańskich parków. Obecnie podejrzany przebywa w areszcie. Usłyszał zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Teraz grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony